Adresa: Masarykova 37, Brno - centrum
Tel.číslo: +420 777 502 815
Volné termíny a objednání ZDE

Seznam článků

Články podle štítků

Prevence

21.Říjen 2019
zdraví

Bolest v zádech je nejčastější potíží pohybového aparátu. Po infekčních onemocněních (viróza, chřipka) zaujímá druhé místo v seznamu důvodů pracovní neschopnosti. Mnoho lidí tento problém podceňuje a odkládá jeho řešení. Lidé často otálejí s vyhledáním odborné pomoci, protože si myslí, že bolest vyřeší sami s pomocí analgetik. Ani osobní zkušenost s bolestí mnohdy nestačí ke změně životní stylu.

Přečíst celý článek...

Akutní stavy

3.Červenec 2017
pohybový aparát

Existuje ve fyzioterapii pojem akutní stav? Kdy a kde bývá akutně postižen pohybový aparát? Kam se v případě takové stavu obrátit? Lze se akutním stavům vyvarovat? Odpovědět na tyto otázky je cílem tohoto článku.

Přečíst celý článek...

Krční páteř, bedra, koleno a další neduhy – když bolí, pomůže fyzioterapeut. Podle čeho ho vybrat a vyplatí se připlatit si?

Přečíst celý článek...
pohybový aparát, zdraví

Je známo, že změny na člověku probíhají vlivem tělesné konstituce (tedy genetické výbavy), opotřebení tkání věkem, a obecně působením vnitřního a zevního prostředí. Podstatnou část života trávíme v zaměstnání. Stejně podstatný je i jeho dopad na lidské zdraví. Jak na to tělesné, tak i na duševní pohodu.

Přečíst celý článek...

Víte, že..?

6.Březen 2017
zdraví

Lékaři předepisují tzv. měkké techniky a ne masáže. Masáže totiž nejsou hrazené, jelikož nám nepomůžou od bolesti, ale mají primárně preventivní účinek u unavených a přetažených zad. Správně provedené manuální techniky na měkké tkáně těla mají léčebný efekt.

Přečíst celý článek...
záda, zdraví

Bolest v zádech je nejčastější potíží pohybového aparátu. Po infekčních onemocněních (viróza, chřipka) zaujímá druhé místo v seznamu důvodů pracovní neschopnosti. Mnoho lidí tento problém podceňuje a odkládá jeho řešení. Lidé často otálejí s vyhledáním odborné pomoci, protože si myslí, že bolest vyřeší sami s pomocí analgetik.

Přečíst celý článek...
zdraví

V současné medicíně hraje prim léčba operativní a medikamentózní. Bohužel. Ve většině případů totiž operace řeší jen následky a léky příznaky. Samotné příčiny potíží, prevence a přirozená konzervativní léčba (fyzioterapie) stojí chybně jen na okraji zájmu. Dnes existují léky téměř na vše, o čem svědčí vydatná všudypřítomná mediální masáž. Stačí si jen otevřít noviny, internet nebo pustit televizi.

Přečíst celý článek...
cvičení

Ať už se nazývá zdravotní, kompenzační, zdravotně-kompenzační či jakékoliv jiné cvičení s cílem odstranit tělesné potíže a cítit se dobře, jedná se v podstatě o totéž. Tímto vyrovnávacím cvičením nahrazujeme nedostatek přirozeného pohybu v dnešním pohodlném životě. Většina lidí má sedavé zaměstnání, jezdí do práce autem či jiným dopravním prostředkem a ve volném čase rovněž nemá dostatek přirozeného pohybu.

Přečíst celý článek...

Vertebropaté

18.Listopad 2016
záda

Za vertebropaty jsou označováni lidé, kteří mají bolesti zad, respektive páteře. Asi každý z nás má s ní již nějakou zkušenost. Uvádí se, že ¾ pacientů u praktických lékařů jsou zde pro bolesti pohybového aparátu. To proto, že pohybový systém je nejčastější zdroj či projektor bolesti, i když primární příčina bolesti může být i jinde v těle. Příčina bolesti hlavy, zad a kloubů je přímo v pohybovém aparátu zhruba z  50%.

Přečíst celý článek...

Funkční poruchy těla

17.Listopad 2016
pohybový aparát

Na lidském těle rozeznáváme poruchy dvojího typu. Připodobněním s počítačem se jedná o poruchu hardwaru nebo softwaru. Buď je tedy porušena struktura tkání či nikoli. První skupina, kdy je porušena tkáň, je stavem závažnějším, jelikož se nedá vrátit zpět. Mezi tyto poruchy patří například výhřez meziobratlové ploténky, artróza, výrůstky a další. Druhou skupinou jsou poruchy, kdy sice tkáně nejsou narušeny, ale nefungují tak jak by měly.

Přečíst celý článek...